Odwierty studni głębinowych, uzdatnianie wody

Wykonujemy odwierty studni głębinowych dla domów jednorodzinnych, wielorodzinnych i firm czerpiące wodę z warstw wodonośnych znajdujących się głęboko na działce. Własne ujęcie wody pitnej zapewnia niezawodne i niezależny sposób na pozyskanie wody do Twojego domu.

  • Dostęp do lepszej jakości wody

  • Niezależność wodna i niższe rachunki

  • Wydajność, niezawodność

Studnie głębinowe

Studnie głębinowe na Śląsku i w Małopolsce najczęściej wierci się do 30 metrów, ponieważ w większości przypadków woda występuje już do tej głębokości. Ponadto głębsze studnie wiercone wymagają dodatkowych formalności, co wiąże się z większymi kosztami odwiertu.

Posiadanie własnego ujęcia wody pozwala znacząco ograniczyć rachunki za wodę do minimum. Gdyż jedyny koszt jaki ponosimy, związany jest z prądem potrzebnym do pracy pompy wodnej. To idealne rozwiązanie do nawadniania ogrodu czy mycia samochodów przy domu. Wykonujemy również przyłącza studni do budynku, wprowadzając w ten sposób wodę do instalacji.

Tworzone przez nas studnie charakteryzują się dużą wydajnością, sporą ilością wody oraz wszechstronnym zabezpieczeniem przed napływem zanieczyszczeń.

Zalety własnego ujęcia wody

Woda pochodząca ze studni charakteryzuje się lepszą jakością niż ta z sieci wodociągowej z uwagi na brak chloru w jej zawartości.

Dzięki własnemu ujęciu wody jesteśmy niezależni od sieci wodociągowych, zmniejszając w ten sposób rachunki za wodę.

Wykonywane przez nas studnie głębinowe zapewniają odpowiednią wydajność do danego zapotrzebowania budynku w wodę.

Uzdatnianie wody

Na terenie Śląska i Małopolski zazwyczaj występują duże zasoby wody podziemnej, które w większości przypadków nie wymagają późniejszego uzdatniania. Jednak zdarza się, że w wodzie występującej na działce znajdują się jakieś zanieczyszczenia. W takiej sytuacji wymaga ona bezwzględnego uzdatnienia.

Na podstawie przeprowadzonych badań wody dobieramy odpowiednie metody służące do jej pełnego oczyszczenia. W zależności od przekroczonych wartości w wodzie, stosuje się m.in.: stacje uzdatniania wody, odżelaziacze, zmiękczacze, lampy UV oraz filtry. Tak oczyszczona woda nadaje się do spożywania bez wcześniejszego przegotowania. Ponadto ma pozytywny wpływ na pracę i trwałość instalacji wodnych i sprzętów AGD.

Dlaczego warto wybrać firmę budowlaną BUD-KENT?

Inne nasze usługi budowlane

Budowa domów energooszczędnych

Montaż instalacji pomp ciepła

Montaż paneli fotowoltaicznych

Projektowanie, aranżacja ogrodów

Odwierty studni, uzdatnianie wody